Części zamienne i akcesoria do traktorków, kosiarek, pilarek i kos
Aktualności »
Przelewy24


Miło Nam poinformować, że od dziś podczas zakupów w Naszych sklepach mają Państwo możliwość skorzystania z płatności bezpośrednich za pomocą modułu przelewy24!!!Wiadomość z dnia: 03-11-2016
Przygotowania do sezonu kosiarkowego!


Zima chyba na Nas się obraziła. Za oknem w Naszym firmowym ogrodzie zakwitły stokrotki, pojawiły się piękne róże , a to przecież styczeń!
Doświadczenie z poprzednich lat pozwoliło Nam wysnuć tezę , że przypominamy sobie o Naszych sprzętach ogrodowych zaledwie kilka dni przed Majówką, a to błąd!
Najczęściej się wtedy okazuje ,że coś nie działa, nie kręci, nie pali. Dlatego aby uniknąć niepotrzebnych nerwów , radzimy jak przygotować kosiarki po sezone jak i przed do prawidłowej i bezpiecznej eksploatacji. Jak przygotować ją do nowego sezonu? Od czego zacząć? Co prawda dla wielu właścicieli podstawą jest nie tylko obsługa i eksploatacja, ale też właściwa konserwacja sprzętu po zakończonym sezonie letnim, ale nawet dla nich przydatne okazują się przypomnienia i rady Briggs & Stratton. Prawidłowa eksploatacja może bowiem nie tylko wydłużyć działanie wszystkich podzespołów i mechanizmów silnika, ale też zmniejszyć o jedną trzecią zużycie paliwa i aż o połowę emisję szkodliwych spalin. Zwracamy uwagę, że pamiętając o terminowej wymianie oleju, świecy zapłonowej, czy filtra powietrza możemy przedłużyć życie naszej kosiarki o kilka lat. Ważnym czynnikiem prawidłowej i bezawaryjnej pracy silnika jest paliwo. Musi mieć odpowiednie właściwości i zachowywać swoje parametry. Niewielu z nas wie, że jego trwałość wynosi tylko trzydzieści dni! Stosowanie stabilizatora pozwala zachować właściwości paliwa przez cały rok. No a co z transportem? Briggs & Stratton myśli także o tym i podpowie nam jak bezpiecznie przewozić kosiarkę i na co zwracać uwagę. Kto z nas wie, że efektywność pracy kosiarki zależy głównie od dostępnego maksymalnego momentu obrotowego silnika? Dla jednych to oczywistość, dla innych nowa wiedza. I dla jednych i dla drugich Briggs & Stratton przygotował wiosną wszystkie potrzebne informacje, dzięki którym praca z kosiarką stanie się przyjemna, efektywna i bezpieczna.Zanim wyjedziesz z kosiarką na trawnik po raz pierwszy w wiosennym sezonie, wykonaj kilka prostych czynności, które zwiększą moc Twojego silnika oraz zmniejszą zużycie paliwa aż o jedną trzecią.


Dla własnego bezpieczeństwa, przed rozpoczęciem wszelkich prac konserwacyjnych, upewniaj się zawsze, że przewód od świecy zapłonowej jest odłączony!

 

1. Wymień olej na nowy.

Olej w silniku jest niezbędny – „Kto smaruje, ten jedzie” – ta maksyma ma szczególne znaczenie, gdyż oprócz podstawowej funkcji smarowania, spełnia także rolę chłodziwa, utrzymując prawidłową temperaturę pracy silnika.

Przed wiosną koniecznie wymień olej na nowy. W ten sposób wydłużysz żywotność silnika, zmniejszysz zużycie paliwa nawet do 30% i ograniczysz emisję szkodliwych spalin. W silnikach Briggs & Stratton istnieje możliwość usuwania zużytego oleju przez korek spustowy w misce olejowej, za pomocą specjalnej pompki lub bezpośrednio przez wlew. Uwaga: najnowsze modele silników mogą być produkowane bez korka spustowego oleju. W takim przypadku wylewanie zużytego oleju następuje przez wlew. Przed przystąpieniem do pracy bezwarunkowo i koniecznie usuń paliwo ze zbiornika. Zabezpiecz teren wokół kosiarki nieprzepuszczalnym materiałem, by olej nie dostał się do ziemi, i odkręć korek wlewu oleju. Postaw obok kosiarki pojemnik, do którego przelejesz zużyty olej i przechyl ją na bok do momentu, aż olej zacznie się wylewać z miski. Zlej całość, zabezpiecz i oddaj do specjalnego punktu utylizacji.

Wlewając nowy olej warto pamiętać, że jego poziom musi być ZAWSZE maksymalny – oznaczenie na miarce „MAX” lub górna kreska.

Tę czynność wymiany oleju powinieneś powtarzać co 25 do 50 godzin efektywnej pracy silnika Briggs & Stratton lub raz w sezonie. Uwaga: przy nowych silnikach pierwsza wymiana oleju następuje po maksimum 5 godzinach pracy, a dalej już zgodnie z powyższymi zaleceniami.

 

2. Wlej świeże paliwo

Paliwo ma trwałość tylko do 30 dni. Jeżeli nie wypaliłeś go do końca przed zimą, zdążyło się rozwarstwić i nie nadaje się do użytku. Usuń stare paliwo, wlej nowe z dodatkiem stabilizatora, który zwiększa trwałość paliwa aż do 24 miesięcy.

 

3. Oczyść lub w razie potrzeby wymień filtr powietrza na nowy.

Wymieniaj filtr okresowo co 25 godzin efektywnej pracy silnika.

 

4. Wymień świecę zapłonową na nową.

Wymieniaj świecę okresowo co 100 godzin efektywnej pracy silnika lub raz w sezonie.

 

5. Usuń starą trawę spod obudowy i noża tnącego do kosiarki.

 

6. Oddaj nóż do ostrzenia i wyważenia do najbliższego Autoryzowanego Serwisu.


Pamiętaj! Postępuj zawsze zgodnie z Instrukcją Obsługi Silnika.wszystkie informacje zostały zaczerpnięte ze strony producenta BRIGGS&STRATTONWiadomość z dnia: 08-01-2014